Schémata zapojení kotlů s prostorovou regulací s jedním okruhem

Zapojení jednoho topného okruhu s elektrokotlem Cuk M.            

Cuk M - Mini


Použití:

Toto zapojení je vhodné pro radiátorové nebo podlahové topení. Tento kotel je vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, menších provozoven do 240 m3 při tepelné ztrátě 25W/m3.Je určen jako zdroj teplovodního topení.Do stávajících i nových systému, jako samostatný zdroj nebo v kombinaci s jinými zdroji. Lze vřadit do technologických linek do teploty 90oC

Cuk M Mini

Popis:
 Cuk M - Mini     

Jednookruhový kotel. 2-trubkové provedení. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4, 6 kW. Kotel se skládá z měděného průtokového ohřívače s izolací a elektrorozvaděče. Vlastní průtokový ohřívač se nachází v ochranné izolaci a je osazen topnými tyčemi z antikora (dle výkonu), které výkonové relé "FINDER" spínají podle nastavení přepínače výkonu a požadavků termostatů. Oběh media zajišťuje třírychlostní oběhové čerpadlo "Wilo". Důležitou částí je sdružená armatura, která je osazena snímačem průtoku, By - passem a pojistným ventilem a sondou manometru, navíc je vybavena vývodem pro 7 l expanzní nádobu, která je také součásti kotle. Na vlastním kotli se rovněž nachází snímač tlaku, čidla termostatu a vypouštěcí ventil. Taktéž je vybaven kulovými uzávěry na vstupu i výstupu z kotle.Ovladání s prostorového termostatu.

    zapojení M

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk M
Rozměry elektrokotlů

Zapojení jednoho topného okruhu s elektrokotlem Cuk S. 

Cuk S - Standart


Použití:

Toto zapojení je vhodné pro radiátorové nebo podlahové topení. Tento kotel je vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, menších provozoven. .Je určen jako zdroj teplovodního topení.Do stávajících i nových systému, jako samostatný zdroj nebo v kombinaci s jinými zdroji. Lze vřadit do technologických linek do teploty 90oC

Cuk S - Standart

Popis:
 Cuk S - Standart

Jednookruhový kotel. 2-trubkové provedení. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 8 - 24 kW. Kotel se skládá z měděného průtokového ohřívače s izolací a elektrorozvaděče. Vlastní průtokový ohřívač se nachází v ochranné izolaci a je osazen topnými tyčemi z antikora (dle výkonu), které výkonové relé "FINDER" spínají podle nastavení přepínače výkonu a požadavků termostatů. Oběh media zajišťuje třírychlostní oběhové čerpadlo "Wilo". Důležitou částí je sdružená armatura, která je osazena snímačem průtoku, By - passem a pojistným ventilem a sondou manometru, navíc je vybavena vývodem pro 7 l expanzní nádobu, která je také součásti kotle. Na vlastním kotli se rovněž nachází snímač tlaku, čidla termostatu a vypouštěcí ventil. Taktéž je vybaven kulovými uzávěry na vstupu i výstupu z kotle.Ovladání s prostorového termostatu.

    zapojení S - Standart

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk S
Rozměry elektrokotlů

Zapojení jednoho topného okruhu  vytápěného elektrokotlem Cuk BA a II.zdrojem, v tomto případě krbem.       

Cuk BA


Použití:

Toto zapojení je vhodné pro radiátorové topení kombinované s II.zdrojem. Nepř: Zapojení s výměníkem krbu. Elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. V tomto zapojení nedochází k prodlevám a vychládání systému při přechodu s jednoho zdroje na druhý.

Cuk BA

Popis:
 Cuk BA       

Jednookruhový kotel. 4-trubkové provedení s připojením krbu.Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4 - 24 kW. V tomto zapojení je jeden okruh, radiátorový,který je řízen prostorovým termostatem s referenční místnosti. II. zdroj např: krb je zařazen do zpátečky, elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. / Nestačí li výkon krbu./ Není třeba další oběhové čerpadlo ke krbu. Přepínání mezi krbem a elektrokotlem je plně automatické. Zónový ventil přepíná mezi krátkým okruhem přes el. kotel nebo dlouhým okruhem přes II zdroj a elektrokotel. Diferenční termostat vyhodnotí, že bylo zatopeno v krbu a začne porovnávat teplotu krbu s teplotou zpátečky a podle ní přestavuje ventil . Možno topit v krbu bez zapnutého elektrokotle.

    zapojení BA

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BA
Rozměry elektrokotlů

Zapojení jednoho topného okruhu  vytápěného elektrokotlem Cuk BT s ohřevem teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV.  

Cuk BT


Použití:

Tento kotel je vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, menších provozoven do 880 m3(při tepelné ztrátě 25W/m3). Je určen jako zdroj teplovodního topení v kombinaci s ohřevem T?šV. Najde uplatnění zvláště tehdy, kdy požadujeme:

- větší spotřebu T?šV (není třeba boiler velkého obsahu).
- velký odběr ve stejném čase - více odběrných míst
- komfort v přípravě T?šV.

Cuk BT

Popis:
 Cuk BT       

Jednookruhový kotel. 4-trubkové provedení s ohřevem teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 12 - 24 kW. Provedení stejné jako u Standartu. Rozdělovací ventil je integrován v elektrokotli. Ovládán je termostatem zásobníku TUV. Ovládání s prostorového termostatu umístěného v referenční místnosti. Na ovládacím panelu přepínač léto / zima.

    zapojení BT

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BT
Rozměry elektrokotlů

Zapojení jednoho topného okruhu  vytápěného elektrokotlem Cuk BAT a II.zdrojem, v tomto případě krbem, včetně ohřevu teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV.

Cuk BAT


Použití:

Toto zapojení je vhodné pro radiátorové topení kombinované s II.zdrojem a ohřevem teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku. . Nepř: Zapojení s výměníkem krbu. Elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. V tomto zapojení nedochází k prodlevám a vychládání systému při přechodu s jednoho zdroje na druhý.

Cuk BAT

Popis:
 Cuk BAT       

Jednookruhový kotel. 6-trubkové provedení s připojením krbu.Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 12 - 24 kW. V tomto zapojení je jeden okruh, radiátorový,který je řízen prostorovým termostatem s referenční místnosti. II. zdroj např: krb je zařazen do zpátečky, elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. / Nestačí li výkon krbu./ Není třeba další oběhové čerpadlo ke krbu. Přepínání mezi krbem a elektrokotlem je plně automatické. Zónový ventil přepíná mezi krátkým okruhem přes el. kotel nebo dlouhým okruhem přes II zdroj a elektrokotel. Diferenční termostat vyhodnotí, že bylo zatopeno v krbu a začne porovnávat teplotu krbu s teplotou zpátečky a podle ní přestavuje ventil . Možno topit v krbu bez zapnutého elektrokotle. Rozdělovací ventil je integrován v elektrokotli. Ovládán je termostatem zásobníku TUV. Ovládání s prostorového termostatu umístěného v referenční místnosti. Na ovládacím panelu přepínač léto / zima.

    zapojení BAT 

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BAT
Rozměry elektrokotlů