Schémata zapojení kotlů s prostorovou regulací s dvěma okruhy.

Zapojení dvouokruhového elektrokotle Cuk BDpI s jedním prostorovým termostatem

Cuk BDpI


Použití:

Cuk BADpI

Popis:
 Cuk BDpI         

Dvouokruhový kotel. 4-trubkové provedení. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4 - 24 kW. Navíc má tento kotel, podlahový obvod tvořený oběhovým čerpadlem a vstřikovacím ventilem. Jelikož má tento kotel regulaci vstřkováním, nemůže v žádném případě nahradit kotle se směšovacím ventilem. Jak efektivitou, pohodou, tak i ekonomicky. Vhodné tam, kde  podlahovým topením temperujeme na stanovenou teplotu a radiátorovým okruhem dotápíme na požadovanou teplotu.

    zapojení BDpI

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BDpI
Rozměry elektrokotlů

Zapojení dvouokruhového elektrokotle Cuk BDpII s dvěma prostorovými termostaty

Cuk BDpII


Použití:

Cuk BDpII

Popis:
 Cuk BDpII         

Dvouokruhový kotel. 4-trubkové provedení. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4 - 24 kW. Navíc má tento kotel, podlahový obvod tvořený oběhovým čerpadlem a vstřikovacím ventilem. Jelikož má tento kotel regulaci vstřkováním, nemůže v žádném případě nahradit kotle se směšovacím ventilem. Jak efektivitou, pohodou, tak i ekonomicky.Podlahový vstřikovací obvod je doplněn ventilem, který ovládá prostorový termostat podlahového topení.

    zapojení BDpII

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BDpII
Rozměry elektrokotlů

Zapojení dvouokruhového elektrokotle Cuk BADpII s kombinací s II. zdrojem (krbem)

Cuk BADpII


Použití:

Tento kotel je vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, menších provozoven do 880 m3
(při tepelné ztrátě 25W/m3)
. Je určen jako zdroj teplovodního topení se dvěma topnými okruhy rozdílných teplot kombinované s II.zdrojem. Nepř: Zapojení s výměníkem krbu. Elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. V tomto zapojení nedochází k prodlevám a vychládání systému při přechodu s jednoho zdroje na druhý.

Cuk BADpII

Popis:
 Cuk BADpII         

Dvouokruhový kotel. 6-trubkové provedení s připojením krbu. Je v 2stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4 - 24 kW. V tomto zapojení je jeden okruh, radiátorový, který je řízen prostorovým termostatem s referenční místnosti a druhý okruh podlahový, vstřikovaný,  který je řízen prostorovým termostatem s referenční místnosti podlahovéého topení..  II. zdroj např: krb je zařazen do zpátečky, elektrokotel je schopen dotápět na požadovanou teplotu. / Nestačí li výkon krbu./ Není třeba další oběhové čerpadlo ke krbu. Přepínání mezi krbem a elektrokotlem je plně automatické. Zónový ventil přepíná mezi krátkým okruhem přes el. kotel nebo dlouhým okruhem přes II zdroj a elektrokotel. Diferenční termostat vyhodnotí, že bylo zatopeno v krbu a začne porovnávat teplotu krbu s teplotou zpátečky a podle ní přestavuje ventil . Možno topit v krbu bez zapnutého elektrokotle. Krb topí oba okruhy.

    zapojení BADpII
 

Související informace:
Technické data elektrokotle Cuk BADpII
Rozměry elektrokotlů