Zapojení kotlů s ekvitermní regulací se dvěma okruhy a ohřevem TUV

Zapojení s elektokotlem Cuk BDTpe s ohřevem teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV.

Cuk BDTpe

Použití:

Toto zapojení je vhodné pro moderní domky se dvěma topnými okruhy, v tomto případě s radiátorovým okruhem a podlahovým, kombinované s připojením nepřímo ohřívaného zásobníku TUV. Rozdělovací ventil pro ohřev TUV je integrován v kotli. Řízení se provádí z ovládacího přístroje umístěného v referenční místnosti.

Cuk BDTpe schéma.

Popis:
 Cuk BDTpe        

Dvouokruhový kotel. 6-trubkové provedení s připojením ohřevu teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV. Elektrokotel je v 2-stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 8 - 24 kW. V tomto zapojení jsou dva okruhy, radiátorový a podlahový směšovaný. Oba pracují nezávisle. Každý má své čerpadlo a jsou řízeny ekvitermně (dvě křivky). Teplota kotle B2 se tvoří výběrem maxima dle požadavků obou okruhů. Cílem regulace QAA73 je dodávat do topného systému takovou teplotu topné vody (B2), která přesně zajistí uživatelem požadovanou teplotu prostoru. Teplota topné vody (B2) je regulována v závislosti na venkovní teplotě (B9) a nastavené strmosti topné křivky. Díky přístroji QAA73 dochází k automatické adaptaci topné křivky a korekci teploty (B2). Aktuální výkon kotle je řízen tak, aby skutečná teplota na čidle (B2) odpovídala žádané hodnotě. Ohřev TUV je na základě nastaveného programu a teploty čidla (B3). Funkce "Legionela". 

    zapojení BDTpe
 

Související informace:
Technická data elektrokotle Cuk BDTpe
Rozměry elektrokotlů

Zapojení s elektrokotlem Cuk BDpeeb6 s ohřevem TUV v elektrickém bojleru

BDpeeb6

Použití:

Toto zapojení je vhodné pro moderní domky se dvěma topnými okruhy, v tomto případě s radiátorovým okruhem a podlahovým, kombinované s připojením elektrického bojleru. Řízení se provádí z ovládacího přístroje umístěného v referenční místnosti.

Cuk BDpeeb6 schéma.

Popis:
 Cuk BDpeeb6       

Dvouokruhový kotel. 4-trubkové provedení s připojením ohřevu teplé vody v elektrickém zásobníku TUV. Určeno pro zásobníky, které jsou osazený jednofázovým tělesem do výkonu 3 kW. Elektrokotel je v 2-stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 4 - 24 kW. V tomto zapojení jsou dva okruhy, radiátorový a podlahový směšovaný. Oba pracují nezávisle. Každý má své čerpadlo a jsou řízeny ekvitermně (dvě křivky). Teplota kotle B2 se tvoří výběrem maxima dle požadavků obou okruhů. Cílem regulace QAA73 je dodávat do topného systému takovou teplotu topné vody (B2), která přesně zajistí uživatelem požadovanou teplotu prostoru. Teplota topné vody (B2) je regulována v závislosti na venkovní teplotě (B9) a nastavené strmosti topné křivky. Díky přístroji QAA73 dochází k automatické adaptaci topné křivky a korekci teploty (B2). Aktuální výkon kotle je řízen tak, aby skutečná teplota na čidle (B2) odpovídala žádané hodnotě. Kotel je vybaven svorkami pro připojení bojleru a čidla bojleru. Ovládací a jistící obvod integrován v kotli. Jištění 16A. Ohřev TUV je řízen na základě nastaveného programu a teploty čidla (B3). Funkce "Legionela".

    zapojení BDpeeb6
 

Související informace:
Technická data elektrokotle Cuk BDpeeb6
Rozměry elektrokotlů

Zapojení elektrokotle Cuk BDpeb s ohřevem teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV

Cuk BDpeb


Použití:

Toto zapojení je vhodné pro moderní domky se dvěma topnými okruhy, v tomto případě s radiátorovým okruhem a podlahovým, kombinované s připojením nepřímo ohřívaného zásobníku TUV. Rozdělovací ventil pro ohřev TUV je montován mimo kotel. Řízení se provádí z ovládacího přístroje umístěného v referenční místnosti.

Cuk BDpeb

Popis:
 Cuk BDpeb      

Dvouokruhový kotel. 4-trubkové provedení s připojením ohřevu teplé vody v nepřímo ohřívaném zásobníku TUV. Elektrokotel je v 2-stupňovém provedení. Vyrábí se ve výkonech 8 - 24 kW. V tomto zapojení jsou dva okruhy, radiátorový a podlahový směšovaný. Oba pracují nezávisle. Každý má své čerpadlo a jsou řízeny ekvitermně (dvě křivky). Teplota kotle B2 se tvoří výběrem maxima dle požadavků obou okruhů. Cílem regulace QAA73 je dodávat do topného systému takovou teplotu topné vody (B2), která přesně zajistí uživatelem požadovanou teplotu prostoru. Teplota topné vody (B2) je regulována v závislosti na venkovní teplotě (B9) a nastavené strmosti topné křivky. Díky přístroji QAA73 dochází k automatické adaptaci topné křivky a korekci teploty (B2). Aktuální výkon kotle je řízen tak, aby skutečná teplota na čidle (B2) odpovídala žádané hodnotě. Rozdělovací ventil pro TUV není integrován v kotli, instaluje se mimo kotel. Ohřev TUV je na základě nastaveného programu a teploty čidla (B3). Funkce "Legionela".

    zapojení BDpeb
 

Související informace:
Technická data elektrokotle Cuk BDpeb
Rozměry elektrokotlů